X
2023-01-29
Patiko? Pasidalink...

Kiekviena šeimininkė nori Naujųjų metų svečius ir giminaičius pavaišinti kvapniais ir sultingais mandarinais. Yra keletas paslapčių, kurios leis jums jas laikyti tokias pažodžiui visą mėnesį.

Naujieji metai mums nuo vaikystės asocijuojasi su mandarinais, o jų aromatas tikrai lydi kiekvieną Naujųjų metų šventę. Tačiau kaip tinkamai laikyti mandarinus, kad jų užtektų visoms Naujųjų metų ir Kalėdų šventėms ir tada nereikėtų pirkti daugiau? Surinkome jums keletą patarimų, kurie padės mandarinus laikyti, kad jie ilgai išliktų švieži ir sultingi.

Kaip pasirinkti

Teisingas citrusinių vaisių pasirinkimas pirkimo metu prisideda prie jų ilgalaikio saugojimo. Norėdami pasirinkti tinkamus mandarinus, turite laikytis kelių taisyklių:

 1. Vaisiaus žievelė neturi būti pažeista. Pro pažeistą žievelę prasiskverbiantis oras supūs apelsino minkštimą. O po vieno vaisiaus irimo šis procesas apims visus kitus citrusinius vaisius.
 2. Šaldyti citrusiniai vaisiai taip pat negali būti laikomi ilgą laiką.
 3. Tie vaisiai, kuriuose liko kotelis, o dar geriau – šakos dalis su lapais, galioja ilgai. Be to, lapo būklė gali nustatyti paties citrusinių vaisių šviežumo laipsnį.
 4. Prinokimo laipsnis nustatomas pagal svorį. Sunkesni mandarinai laikomi visiškai sunokusiais, o lengvesni – žalsvais (galima laikyti ilgiau).
 5. Visiškai prinokusių vaisių žievelė atsiskiria labai lengvai. Toks vaisius turi puikų skonį, tačiau ilgai nebus laikomas.
 6. Per daug blizgus žievelės paviršius – vaškavimo indikatorius. Ši paprasta manipuliacija žymiai padidina mandarinų galiojimo laiką ir gali pasirodyti, kad jie ilgą laiką buvo parduotuvėje. Todėl geriau atsisakyti pirkti tokį produktą.

Kur ir kaip laikyti

Mandarinus geriausia laikyti šaldytuve, vaisių inde (šviežumo zonoje), popieriniame maišelyje. Naudojant sandariai surištą plastikinį maišelį, susidarys kondensatas. Todėl naudojant tokį maišelį būtina jame padaryti skylutes oro cirkuliacijai. Pakuotės rišti nereikia.

 • Optimali šių citrusinių vaisių laikymo temperatūra turi būti ne aukštesnė kaip +6°C. Aukštesnė temperatūra sukels vaisių puvimą, o žemesnė – sušals ir praras skonį.
 • Mandarinus galima laikyti įstiklintame balkone, rūsyje ar rūsyje, jei ten organizuojami reikiami temperatūros ir drėgmės lygiai.
 • Svarbu užtikrinti, kad vaisiai galėtų patekti į orą. Norėdami tai padaryti, dėžėse, kuriose jie yra, pirmiausia iš visų pusių padaromos mažos skylės. Citrusus reikia dėti į dėžutes ne daugiau kaip trimis sluoksniais, kad viršutiniai vaisiai nelabai slėgtų apatinius.
 • Šilumos + 20 ° С … + 24 ° С temperatūroje mandarinus galima laikyti ne ilgiau kaip savaitę. Todėl juos nedelsiant reikia padėti šaltai.
 • Jei kiekvienas mandarinas bus suvyniotas į popierių (geriau nenaudoti laikraščio: spausdinimo rašalas gali būti toksiškas), jų galiojimo laikas pailgės keliomis dienomis. Sugedę vaisiai negalės turėti įtakos kitų išteklių saugumui, nes jie bus nuo jų izoliuoti.
 • Kai kurios namų šeimininkės vaisiaus paviršių tepa vašku, kad padidintų jų galiojimo laiką. Iš esmės tai galima padaryti, bet tada valant mandarinus lipnią dangą bus sunku nuplauti nuo rankų.

Mandarinų veislės, skirtos ilgalaikiam saugojimui

Gruodžio pradžioje įsigytus mandarinus galima laikyti iki  Naujųjų metų  , jei pasirinksite tinkamą veislę. Šiuo atžvilgiu geriausiais galima vadinti Maroko ir Abchazijos vaisius. Be to, kad šios citrusinių vaisių veislės laikomos ilgą laiką, jos vis dar gana saldžios ir lengvai nulupamos.

Ispaniški ir turkiški mandarinai stambūs, saldaus skonio, be kauliukų, tačiau jų galiojimo laikas trumpesnis. Izraelio veislės taip pat šiek tiek laikosi, nes jų žievelė yra labai plona.

Dėmesio! Hibridinės veislės, tokios kaip klementinai, turi gerą galiojimo laiką, nes jos nėra papildomai apdorojamos cheminėmis medžiagomis, kad pagerėtų jų laikymo kokybė.

REKLAMA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *