X
2023-01-29
Patiko? Pasidalink...

Kad ir kokie savimi pasitikintys būtų suaugusieji, jiems ne visada lengva išspręsti paprastus pavyzdžius . Tačiau neskubėkite to gėdytis! Laikas bėga, ir net pagrindinės mokyklinės žinios pasimiršta. Tai normalu, nes daugumos jų tiesiog nenaudojame.

Tai susitarkime. Šiandien bandysite pažaboti porą mokyklinių pavyzdžių. Jei ne visas pavyks teisingai išspręsti, nenusiminsite. Tegul tai šiek tiek pajudina protą. Pasistenkite atitraukti mintis nuo rūpesčių ir namų ruošos darbų. Dabar tai ypač vertinga!

PAPRASTŲ PAVYZDŽIŲ SPRENDIMAS

Taigi, pirmasis matematinis pavyzdys yra priešais jus. Atidžiai išstudijuokite ir neskubėkite daryti išvadų. Prisiminkite tokių pavyzdžių veiksmų seką. Manysime, kad tai buvo nedidelė mūsų redaktorių užuomina.

Norėdami padidinti efektą, galite nustatyti, kiek laiko galėsite išspręsti šį paprasčiausią pavyzdį. Pavyzdžiui, antros klasės mokiniai apsisprendžia per porą sekundžių. Gerai, gerai, pralaimėjusiems tai gali užtrukti minutę. Ir tu?

Dabar išsiaiškinkime. Tokiuose pavyzdžiuose labai svarbu atsiminti aritmetinių veiksmų atlikimo tvarką. Pirmiausia pažiūrėkime, ar pavyzdyje yra daugyba ar padalijimas. Kaip matote, tokių veiksmų yra. Pasirodo, 1 × 0 = 0. Ir 2 ÷ 2 = 1 .

Grįžtame prie pagrindinės pavyzdžio dalies ir veiksmus atliekame paeiliui. Taigi, pirmiausia iš šešių atimame nulį, o tada prie gauto šešių pridedame vieną: 6 – 0 + 1 = 7. Štai ir visa išmintis!

Beje, jei šiame pavyzdyje būtų skliaustai, pirmiausia nuspręstume, kas yra jų viduje. Tačiau jų nebuvo, todėl perėjome prie antrojo etapo skaičiavimų, tai yra, dalybos ir daugybos. Kaip matote, šiame pavyzdyje tikrai nėra nieko sudėtingo. Dabar galite lengvai išspręsti bet kokią tokio pat sudėtingumo problemą. Sveika!

PAVYZDŽIŲ PASIRINKIMAS SU POSŪKIU

  1. Šiame pavyzdyje trupmeninis skaičius 0,5 gali jus suklaidinti. Ir nenuostabu, kad ranka iš karto nori pasiekti skaičiuotuvą. Kaip padalinti iš tokios natūralios trupmenos? Tikiu, kad tau pasiseks. O jei ne, tada slinkite straipsniu žemyn: ten rasite atsakymą.

Čia viskas paprasta. Prisiminkite, ką aptarėme pačioje straipsnio pradžioje. Aritmetinių operacijų atlikimo tvarka padės tai išsiaiškinti. Išdrįsk!

Šiame pavyzdyje skaičių reikia padalyti iš trupmenos. Įdomu, ar prisimeni, kaip tai daroma?

ATSAKYMAI

  1. Kas gyvenime dažnai susiduria su matematika, puikiai žino, kad dalinti iš 0,5 yra tas pats, kas dauginti iš 2. Todėl gauname visiškai paprastą ir suprantamą, nesunkiai išsprendžiamą pavyzdį.
    Būtent: 30 × 2 – 1 = 60 – 1 = 59.
  2. Mes susiduriame su skliaustais, o tada sprendžiame kiekvieną veiksmą paeiliui. Dėl to gauname: 24 ÷ 6 (4 – 3 + 2 – 1) = 24 ÷ 6 × 2 = 4 × 2 = 8 .
  3. Norėdami išspręsti šį pavyzdį, turite prisiminti dar vieną paprastą triuką iš mokyklos matematikos programos. Padalyti skaičių iš trupmenos yra tas pats, kas jį padauginti iš tos pačios trupmenos, vietomis pakeitus skaitiklį ir vardiklį. Tada mūsų pavyzdys gauna šiek tiek kitokią, bet labiau suprantamą formą: 9 – 3 * 3 + 1 = 9 – 9 + 1 = 1 .

Šios dienos pavyzdžiai baigti! Tikiuosi, kad pavyko atskiesti kasdienybės atmosferą ir prisiminti savo mokyklos laikus. Pasakykite man: kiek pavyzdžių jums pavyko teisingai išspręsti? Laukiu jūsų komentaruose!

REKLAMA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *